O pracy nad Star Stable od zaplecza!

Hej! Mamy dziś dla Was coś naprawdę wyjątkowego – nasz zespół ds. newsów spotkał się z dyrektorem kreatywnym Marcusem Thorellem Björkängem, żeby popytać go trochę o grę i nadchodzące zmiany!

Cześć, Marcus! Powiesz nam co nieco o tym, co się działo do tej pory w roku 2017?
W tym roku bardzo ciężko pracowaliśmy nad ulepszeniami. Szczególnie dotyczą one nowych graczy – staraliśmy się uczynić początek gry jeszcze bardziej przystępnym, żeby ułatwić im wejście do świata Star Stable. Zmiany te odczują także gracze będący na wyższym poziomie, a wykonane prace pomogą nam jednocześnie w przygotowaniu nowych, fajnych funkcji, jakie zamierzamy zaimplementować w przyszłości. W tym celu zainstalowaliśmy także wiele nowych serwerów, poprawiliśmy stabilność gry i usunęliśmy błędy, żeby gra działała całkowicie płynnie. Wymagało to drobiazgowych działań i dużych nakładów czasu, ale zyskaliśmy dzięki temu pewność, że gra będzie mogła ewoluować tak, jak sobie tego życzymy. Może nie brzmi to zbyt ciekawie, ale bardzo nam zależało na stworzeniu odpowiednich fundamentów, które pozwolą później rozwijać tę część rozrywkową!

Część rozrywkową? Na przykład co?
Jednym z najistotniejszych aspektów gry Star Stable Online jest nasza epicka historia główna, która niedługo ponownie zagości na komputerach graczy!Nowe zadania główne! Wow, nie możemy się doczekać! Co możesz nam o nich opowiedzieć?
Nie chciałbym psuć całej zabawy, a i tak już pokazaliśmy wam parę zapowiedzi... ale mogę zdradzić, że ujawnimy coś bardzo wyjątkowego, co się tyczy jednego z waszych przyjaciół. Bardzo się cieszymy, że wkrótce udostępnimy wam te zadania, i muszę powiedzieć, że gdy je przejdziecie, to nic już nie będzie takie samo!

Możesz opowiedzieć, jak nad nimi pracujecie?
W ubiegłym roku zaangażowaliśmy większość zasobów w utworzenie MyStable, co było najbardziej wyczekiwaną przez społeczność aktualizacją; wprowadziliśmy także miasto Jorvik, o które gracze już jakiś czas prosili. W 2017 roku przeważająca część zespołu w dalszym ciągu ciężko pracowała nad fundamentami gry (co było dla nas bardzo ważne z uwagi na zamiary wprowadzenia nowych funkcji), ale nie zapomnieliśmy o nowych zadaniach do historii głównej. Zawsze chcieliśmy, żeby te zadania były jak najlepsze, a to wymaga wiele planowania, pisania, sprawdzania, a potem znowu pisania, kodowania, tworzenia skryptów, nowej grafiki 3D i animacji – wszystko to składa się na proces tworzenia gry i zadań. Lubimy badać nowe obszary i próbować nowych rzeczy, a tworząc nowe zadania do historii głównej, zawsze wiele się uczymy. Wiemy, jak chcemy rozwijać historię, reszta jest kwestią rozwiązań technicznych, które mają posłużyć do realizacji pomysłów (a gra musi działać także na starszych komputerach).

To brzmi interesująco! Co czeka na nas po ukończeniu zadań z historii głównej?
Mamy w planach jeszcze wiele rzeczy i nie możemy się doczekać, kiedy się za nie zabierzemy! Nasz zespół ds. mediów społecznościowych pracuje bardzo wytrwale, żeby przedstawić kolejne wyjątkowe zapowiedzi w tym roku, dlatego wolałbym zachować w tajemnicy to, co najciekawsze. Mogę powiedzieć, że zajmujemy się między innymi graficznymi ulepszeniami gry, a także paroma fajnymi funkcjami. We właściwej chwili wszystkiego się dowiecie! Jesteśmy całkowicie zaangażowani w przygotowanie fundamentów pod nowe treści gry i materiały z nią związane, dlatego możecie sobie wyobrazić, jak pełna energii atmosfera panuje w naszej siedzibie!

Bardzo dziękuję za poświęcenie nam czasu na rozmowę!
Dziękuję!

Related articles